Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Autorių teisės. Programinės įrangos licencijavimas

IT pristatymas
by

Kristijonas Marcinkus

on 21 September 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Autorių teisės. Programinės įrangos licencijavimas

Kristijonas Marcinkus ir Kasparas Jurevičius 2c Autorių teisės. Programinės įrangos licencijavimas Kas yra autorių teisės?
Turtinės teisės Sukūręs meno, liteteratūros ar mokslo kūrinį, autorius įgyja autorių teises, kurios apsaugo darbą nuo neteisėtų vartojimų. Šios teisės gali būti turtinės ir neturtinės. 1. Leisti ar uždrausti atlikti šiuos veiksmus su kūriniu: atgaminti bet kokia forma, išleisti, versti, perdirbti, platinti parduodant ar nuomojant, viešai rodyti, atlikti ar skelbti.
2. Gauti autoriniį atlyginimą už kiekvieną veiksmą, atliekamą su kūriniu.
Šios teisės galioja visą autoriaus gyvenimą ir 70 metų po autoriaus mirties. Neturtinės teisės 1. Autorystės teisė.
2. Autoriaus vardo teisė.
3. Teisė į kūrinio neliečiamumą. Autoriaus neturtinės teisės yra neterminuojamos ir negali būti perduotos kitam asmeniui, net tuoj atveju kai yra perduodamos turtinės teisės. Kompiuterinių programų rūšys 1. Viešojo naudojimo. Pvz., enciklopedija Britannica.
2. Nemokoma. Pvz., Adobe Acrobat reader.
3. Atviroji. Pvz., Linux.
4. Laikinai nemokoma. Pvz., Winrar.
5. Demonstracinė. Pvz., žodynas WinLED.
6. Komercinė. Pvz., Windows. 1999m. LR Seimas priėmė autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Už autoriaus teisių pažeidimą numatoma atitinkama atsakomybė.
Lietuvoje yra nemažai organizacijų, kurios rūpinasi autorių teisėmis pvz.: Lietuvos gretutinių teisių asosiacija AGATA, LMIA (Lietuvos muzikos industrijos asociacija), AVAKA bei LATGA. Autorių ir kompiuterio
programų gamontojo teisių
apsauga Licencijos Įsigydamas programą vartotojas netampa pilnaverčiu jos savininku, o tik gauna licenciją ja naudotis. Licencijoje dažniausiai būna nurodytas programos naudojimo laikas, teritorija, programos naudotojų skaičius. Asmens duomenų apsauga Asmens duomenys - tai asmeniui būdingi įvairūs požymiai (išvaizda, sveikatos būklė gyvenimo sąlygos, adresas ir pan.). Žmogus turi teisę neteikti šių duomenų, nebent to reikalauja įstatymai. Elektroninė valdžia Elektroninė demokratija- tai piliečiams teikiamos galimybės tiesigiai įsitraukti į politinį procesą naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis Su e. demokratijos reiškiniu siejama ir ektroninės valdžios samprata Tai operatyviai teikiamos visuomenėje ,visą laiką ,internetu- viešosios paslaugos Jų tikslas sudaryti visuomenei visas galimybes technologijose Elektroninė valdžia viešose e. paslaugose Šiais laikais viešosios įstaigos vis labiau adaptuojasi prie technologinių pasikeitimų, kuria ir tobulina savo internetinius tinklapius. Aiškūs pavyzdžiai: Vilniaus santariškių ligoninės tinklapis (www.santa.lt), Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklapis (www.deklaravimas.vmi.lt) ir Lietuvos darbo biržos internetinė svetainė (www.ldb.lt).
Full transcript