Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kosovas

No description
by

Gabija Viederytė

on 28 February 2011

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kosovas

Kosovas Religija Dominuojanti religija Kosove yra islamas, kurį į regioną atnešė XV amžiuje teritoriją užkariavę osmanai. Vis dėlto, islamas yra nelabai įsišaknijęs į Kosovo visuomenę, kurios didelę dalį sudaro netikintys. Maždaug 3 % Kosovo etninių albanų yra Romos katalikai, o didžiają dalį daugiau nei 100 000 gyventojų sudaro serbų ortodoksai.
Didžiausias miestas yra sostinė Priština, kuri turi apie 600 000 gyventojų.

Klimatas Kosove yra žemyninis. Šiltos vasaros ir šaltos žiemos su sniegu.

Kosovas turi dvi svarbiausias lygumas: Metohijos baseinas, esantis Kosovo vakarinėje dalyje, bei Kosovo lyguma esanti rytinėje dalyje.

Didžioji dalis Kosovo vietovės yra kalnuota. Vieni iš kalnų yra Šar Kalnai esantys pietuose ir pietryčiuose, kurie riboja Makedoniją.

Aukščiausias kalnas Kosove - Deravika, 2656 m virš jūros lygio, yra pietvakariuose ir riboja Juodkalniją ir Albaniją.

Svarbiausios upės yra Baltasis Drinas, tekantis į Adrijos jūrą, Sitnika, Morava, Golakas, ir Ibaras, kuris yra šalies šiaurėje. Paviršius Demografija Kosove yra 2,1 milijonai gyventojų.
Kosovo albanų populiacijos metinis prieaugis šiuo metu yra maždaug 1,3 % - vienas iš didžiausių Balkanų regione. 2003 m. Kosovo populiacija buvo net 4,6 karto didesnė nei 1921 m. Bet dabar dėl mažėjančio gimstamumo ir didėjančios emigracijos augimas lėtėja. Iki maždaug 1990 m. Kosovas pasižymėjo labai dideliu gimstamumu.
* Albanai - 88 %
* Serbai - 6 %
* Musulmonai - 3 % (bosniai ir goraniai)
* Romai, ašlakaliai ir egiptiečiai - 2 %
* Turkai - 1 % Gyventojų tautinė sudėtis Kosovo albanai kalba savo albanų kalbos dialektu, bet standartinė albanų kalba yra plačiai naudojama kaip oficiali kalba. Serbų kalba yra taip pat oficiali. Kitos plačiau naudojamos kalbos yra bosnių, romų ir turkų. Kalbos Kosovo valstybė praėjus 9 metams patiria daug sunkumų - aukštas nedarbo lygis, nusikalstamumas, todėl nepriklausomybės sprendimas yra radikalus siekis įveikti negeroves integruojantis į ES ir NATO
(Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija). Ekonomika Demokratinė parlamentinė respublika.
Parlamente 119 narių, iš kurių 10 yra serbai.
Kosovo prezidentas Fatmiras Sejdiu Politinė sistema Miestai Štai keli žinomiausi Kosovo miestai:

Priština – Kosovo sostinė. Dauguma gyventojų – albanai, šis miestas yra administracinis ir kultūrinis provincijos centras.

Prizrenas - miestas pietų Serbijoje, Kosovo provincijoje.Tai Kosovo ekonominis centras.

Pečas– miestas Kosovo vakaruose. Jame yra hidroelektrinė ir XIII-XVII a. architektūrinių paminklų (ortodoksų cerkvių, vienuolynų ir musulmonų mečečių).

Džakovica – miestas pietvakarių Serbijoje, Kosove. Per miestą eina Pečo-Prizreno kelias. Herbas ir vėliava Kosovo herbas ir vėliava — auksinis Kosovo žemėlapis mėlyname fone, virš kurio puslankiu įkomponuotos šešios baltos penkiakampės žvaigždės.

Herbas ir vėliava įteisintas Kosovo parlamente tą pačią dieną kaip ir paskelbta nepriklausomybė nuo Serbijos - 2008 m. vasario 17 d.

Šešios žvaigždės simbolizuoja Kosove gyvenančias tautas: albanus, serbus, turkus, goriečius, romus ir bosnius.

Kosovo provincijos istorija - tarsi margaspalvis audeklas, kuris nudažytas krauju. Etniniai skirtumai teritorijoje nuolat būdavo naudojami pretekstu skerdynėms ir karui.

Vien per 1998 metus konflikto tarp Serbijos kariuomenės ir Kosovo albanų žuvo per 1,5 tūkst. žmonių, o dar 400 tūkst. albanų buvo išvaryti iš savo namų.

Šiuo metu Kosovo provincijoje, kurioje gyvena apie 1,9 milijono žmonių, albanų tautybės musulmonai sudaro arti 90 proc. gyventojų - kiti kosoviečiai yra serbai, gyvena šiek tiek turkų, čigonų.

Kosovas pradėjo kraujuoti tuomet, kai iro galinga Jugoslavija - 1990-aisiais menkai ginkluota Kosovo išsivadavimo armija buvo dusinama ir mindoma serbų.
Praeitis Geografinė padėtis Kosovas yra Pietryčių Europoje. Ribojasi su Serbija, Makedonija, Albanija, Juodkalnija. Tai žemyninė šalis.

Kosovas yra 10 905 kvadratinių kilometrų ploto.

BVP 1800
Full transcript