Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

NTV SPOR

No description
by

Esmaa Yesilova

on 27 May 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of NTV SPOR

DOĞUŞ HOLDING
Doğuş Yayın Grubu öncü, yenilikçi ve istikrarlı kimliğiyle Türkiye'de medya sektörüne yön veren bir Doğuş Grubu şirketidir.
DOĞUŞ MEDYA GRUBU
NTV Spor, Doğuş Grubu bünyesindeki spor kanalı. Kanal, 17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.NBA yayın haklarının Doğuş Yayın Grubu'nda olduğu dönemde bazı NBA maçlarını yayınlamıştır. Futbolda Pro League (Belçika Ligi); basketbolda Türkiye Millî Basketbol Takımı'nın maçlarını, Turkish Airlines Euroleague maçlarını, Basketbol Süper Ligi'neden 2-3 maç; voleybolda ise Plaj Voleybolu Ligi'ni yayınlamaktadır.
NTV Spor, 2010 yılı başında Kral TV'nin karasal yayın frekansından yayın yapmaya başlamış ve bu sayede izlenilebilirliğini artırarak tam anlamıyla ulusal bir spor kanalına dönüşmüştür.[1] İleride daha üst düzey liglerin yayın haklarını alarak izleyici oranını yükseltme hedefindedir. Kanal 23 Temmuz 2012 tarihinden itibaren 16:9 yayın formatına ve tam zamanlı HD yayına geçiş yapmıştır.
NTV SPOR
NTV SPOR
DOĞUŞ MEDYA GRUBU

1.1 B Planı
1.2 90+
1.3 %100 Futbol
1.4 Futbol Aktüel
1.5 Spor Merkezi
1.6 Spor Servisi
1.7 Yedi Gün Spor
1.8 Spor Pazarı
1.9 Gol
1.10 Yenilsen de Yensen de
1.11 7/10
1.12 14/16
1.13 Spor Gecesi
1.14 Belgesel kuşağı
1.15 Veni Vidi Vici
PROGRAMLAR
90+
Süper Lig'de oynanan haftanın maçları sonrasında Pazartesi geceleri 23:00'da yayınlanan futbol tartışma programı. Süper Ligde geride kalan haftanın değerlendirildiği programda futbol yorumcuları Hasan Şaş, Mehmet Demirkol, Metin Tekin, Önder Özen yorumları ile katkıda bulunmaktadır.
NTV ile ortak yayın olarak maç sonralarında ve maçların devre aralarında yayınlanmaktadır. Güntekin Onay'ın sunduğu programda futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.
%100 FUTBOL
Grup; finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet göstermektedir. Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürmektedir.
TV'den internete, radyodan dergiye medyanın pek çok kolunda faaliyet gösteren Doğuş Yayın Grubu, prestijli yayınları ve kaliteli yayıncılığıyla adından söz ettirmektedir. Gelişen teknolojiye ve son kullanıcının ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan Grup, teknoloji ve medyadaki inovasyon ve gelişmeleri takip etmekte ve desteklemektedir.
NTV,STAR TV,KRAL POP TV,KRAL TV,NTVSPOR,EUROSTAR TV
Süper Lig'de oynanan maçların değerlendirildiği program Pazar saat 17:00'da yayınlanmaktadır. Ercan Taner'in sunduğu programda futbol yorumcuları Bağış Erten, Metin Tekin ve Önder Özen de yorumları ile katkıda bulunmaktadır.
SPOR MERKEZI

Hafta içi her akşam saat 18.00'da başlayan Ercan Taner ve Özgür Buzbaş'ın sunduğu spor haber programı. NTV Spor'da ana haber bülteni yerine geçen programda sunucular tarafından günün spor haberleri yayınlanmakta ve yorumlanmaktadır.
FUTBOL AKTÜEL
SPOR SERVISI
Pazartesi'den Perşembe'ye saat 11.10'da başlayan programda, Ntv Spor Müdürü Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol spor basınından öne çıkan konuları değerlendiriyor.
YENILSEN DE YENSEN DE
Cumartesi günleri öğle 13:30'da yayınlanan program'da Bağış Erten ve Banu Yelkovan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, başta olmak üzere takımların taraftarlarını yanlarına alarak Süper Lig'i değerlendirmektedir.
7/10
Murat Caner ve Mert Aydın spor basınında öne çıkan haberleri ve gazete başlıklarını değerlendiriyor. Programa izleyiciler de telefon, Facebook,Twitter, footbo.com, e-mail ve SMS yoluyla katılabilmektedir. Program hafta içi her sabah saat 07:00'da yayınlanmaktadır.
VENI VIDI VICI
Dünyanın en önemli rekabetlerini ve futbol şehirlerini konu alan programda, takımların incelemeleri, yıldız futbolcuların görüşleri, taraftarların maç öncesi beklentileri, maçın atmosferi incelenmektedir. Kentlerle özdeşleşen kulüplerin tarihinden ve kültüründen izler ekrana gelmektedir. Programı Banu Yelkovan ve Bağış Erten sunmaktadır.Yayın akışı canlı yayınlara göre değişmekle beraber genellikle gece kuşağına girmektedir.
SUNUCULAR
FUAT AKDAĞ
Emek Ege
Emre Gönlüşen
Ercan Taner
Güntekin Onay
İsmail Şenol
Murat Caner
Murat Kosova
Özgür Buzbaş
Tuğba Dural
Nebil Evren

FUAT AKDAĞ
NTV Spor Müdürü olarak görev yapmaktadır. Santra ve 90 Dakika programlarının sunuculuğunu yapan Akdağ seviyeli ve esprili üslubu ile dikkat çekmektedir.
Futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği Not Defteri programını Rıdvan Dilmen ile ekrana taşıdı. Televizyoncu kimliğinin yanında farklı hobileri ile de gündeme gelen Akdağ, özellikle organik tarım konusunda NTV’nin Yeşil Ekran bölümünde de bir program yapıyor.
GÜNTEKIN ONAY
Rıdvan Dilmen'le beraber %100 Futbol programını lig maçlarından sonra ve Türk takımlarının Avrupa maçlarından sonra yapmaktadır. Türk futbolunun referans programlarından biridir. Bir dönem pazar geceleri "Videolig" programında Rıdvan Dilmen'le Türkiye ligindeki tüm karşılaşmaların özetlerini gösterip yorumladı. Şu anda Gol programında Emek Ege ile Avrupa liglerini yorumlamaktadır.
TUĞBA DURAL
Futbol Ekstra programının yapım ekibinde olan Tuğba Dural spor haberlerini ve futboliga programını sunuyordu. Şuan ise Ocak 2010 dan beri Ntv Spor servisinde görev almaktadır. Tuğba Dural son olarak Rıdvan Dilmen ile birlikte Not Defteri programını yapmıştı.
YORUMCULAR
Bağış Erten
Banu Yelkovan
İhsan Bayülken
Mehmet Demirkol
Mert Aydın
Metin Tekin
Rıdvan Dilmen
Hasan Şaş
Önder Özen
Ali Ece
Murat Demiryas
MEHMET DEMIRKOL
Mehmet Demirkol (Hatay d. 1970, İstanbul), Türk futbol yazarı ve yorumcusu. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır
RIDVAN DILMEN
NTV Spor'daki %100 Futbol programında yorumculuk ve Sabah gazetesinde köşe yazarlığı görevine devam eden Rıdvan Dilmen aynı zamanda Fanatik gazetesinde İddaa tahminleri yapmaktadır
HAZIRLAYANLAR
120904011 OZAN YUNUS ENGİN
120904026 AHMET TARIK KAPLANOĞLU
120904037 KÜRŞAT DOĞAN
120904042 MUHAMMET CÜVER
120904043 İHSAN ANLAMIŞ
120904044 MURAT ÜSTÜN
120904082 ÖMER SEVİNÇ

Full transcript