Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Angloamerikas kultūras reģions

No description
by

Sandis -_-

on 10 April 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Angloamerikas kultūras reģions

Veidoja Sandis Mališevs Karte Angloamerika Angloamerika ir viens no jaunākajiem kultūras reģioniem, jo tā apdzīvojums un mūsdienu kultūrainava veidojusies pēdējo gadsimtu laikā.

Platība: 18 536 657 km2

Populācija: 358 061 356

Apdzīvotība: 19.3 cilv./km2

Lielākās valstis: ASV, Kanāda, Puerto Rico, Jamaika, Gujana. Valodas Pirms saskarsmes ar eiropiešiem indiāņi runāja daudzās dažādās valodās. Taču šobrīd galvenā valoda šajā reģionā ir angļu valoda un dažādas tās variācijas, piemēram:

Amerikāņu angļu valoda
Jamaikiešu angļu valoda
Gujaniešu angļu valoda
u.c. Ģeogrāfiskais reģions Termins angloamerika tiek bieži izmantots, lai apzīmētu ASV (neskaitot Havaju salas) un Kanādu Ziemeļamerikā. Pazīstamākās valstis, spilgtākie piemēri Angloamerika ietver daudzas valstis, dažādu izmēru un no dažādiem reģioniem, piemēram, daži spilgtākie valstu un to pazīstamāko vietu piemēri: Ēdieni Reliģija Angloamerikā ir daudzas reliģijas, piemēram, Islāms, Jūdaisms, Budisms, Hinduisms, Sikhisms u.c., bet izpatītākā ir katolicisms. Angloamerikas kultūras reģions ASV Kanāda Angloamerika atrodas visās klimata joslās, izņemot ekvatoriālo joslu, lielākā daļa atrodas mērenajā un subtropu joslā, apskalo 3 okeāni - Klusais, Atlantijas un Ziemeļu Ledus okeāns. Gar šo reģionu plūst siltā Golfa straume un aukstā Labradoras straume. Šīs dažādības dēļ klimats ir ļoti atšķirīgs, piemēram, Jamaikas tropiskais klimats, ar karsto un mitro laiku un Kanādas vējainais un aukstais klimats. Iedzīvotāji No kopējā iedzīvotāju skaita 215.6 miljoni ir baltie ( 17.8 milj. - angļu kanādieši ) Imigrācija Cilvēki no visas pasaules ir imigrējuši uz Angloameriku, lai uzlabotu dzīves kvalitāti, atrastu labāku darbu, izbēgtu bada stāvokli u.t.t.

Piemēram, austrumeiropieši, austrumāzieši, indiāņi, āfrikāņi u.c. Kanāda ASV Centrālamerika un karību reģions Elesmera sala Toronto universitāte Otavas parlamenta ēka Citadeles kalns Romas katoļu baznīca Rašmora kalns Brīvības statuja Baltais nams Zelta vārtu tilts Statuja amerikas pirmiedzīvotājiem Ziemeļblāzma Aļaskā Skats no krusta kalna Finkaslas cietoksnis Eņģeļu ūdenskritums Monteverdes Mākoņu meža rezervāts Angloamerika aptver ļoti lielu platību, tāpēc arī ēdienu daudzveidība ir liela un dažāda. Mūzika Angloamerikāņu mūzika ir atvasināta no Angļu kultūras, un tā ir ļoti ietekmējusi amerikāņu tautas mūziku. Paldies par uzmanību !!!
Full transcript